Avtor: zurob Objavljeno: 27. 04. 2024

5. VELIKONOČNA

5. VELIKONOČNA - 28. 4. 2024

Evangelist Janez govori v evangeliju današnje nedelje o trti in mladikah, o Kristusu in vernikih. Dokler so verniki povezani s svojim učiteljem, dokler so mladike povezane s trto, je zagotovljena normalna rast. Ko pa se vernki oddaljijo od Kristusa in začnejo iskati svojega učitelja drugje, se normalna rast in dozorevanje prekine.

V ponedeljek goduje cerkvena učiteljica in sozavetnica Evrope, Katarina Sienska.

V torek goduje redovnik Jožef Cottolengo.

V sredo, 1. maj, praznik Jožefa Delavca. Začetek šmarnične pobožnosti. V Robu bo sv. maša ob 9. uri dopoldan.

V četrtek goduje škof in cerkveni učitelj sv. Atanazij.

V petek, prvi v mesecu maju, je god apostolov Filipa in Jakoba mlajšega. Dopoldan bom obiskal bolnike s svetim obhajilom po 10. uri.

V soboto goduje mučenec sv. Florijan, zavetnik gasilcev.

Prihodnja nedelja bo 6. velikonočna – Florijanova nedelja. Pri tej sv. maši bodo sodelovali gasilci iz gasilske zveze Velike Lašče.

V tem tednu imajo šolarji počitnice, zato tudi verouka ni.

Vabljeni na župnijsko romanje na Trsat, Krk in otok Košljun, ki bo v soboto, 18. maja. Prijavite se v župnijski pisarni v Velikih Laščah župniku Andreju.

Sreda, 1. 5.

Džurdžica Strle – Purkače 10

Petek, 3. 5.

Anton Cimperman, obl. – Naredi 6