Avtor: zurob Objavljeno: 23. 03. 2024

ŠESTA POSTNA - CVETNA NEDELJA

ŠESTA POSTNA - CVETNA NEDELJA - 24. 3. 2024

Evangelist Marko nam v evangeliju današnje nedelje predstavlja Jezusovo trpljenje, ki je povezano z nerazumevanjem smiselnosti križa. Tudi apostoli niso razumeli smisla tega trpljenja. Kako pa mi razumemo smisel svojega trpljenja v luči Kristusovega?

Pred nami je VELIKI TEDEN.

V ponedeljek 25. 3. je redno praznik Gospodovega oznanjenja, ki pa smo ga letos zaradi velikega tedna liturgično obhajali že v soboto.

V torek goduje mučenka Evgenija.

V sredo god duhovnika Peregrina. V sredo bom obhajal bolnike za praznike. V kolikor želi še kdo od starejših, ki ne bodo mogli za veliko noč v cerkev, mi prosim javite.

SVETO TRIDNEVJE: Vsak dan bodo obredi ob 19. uri

VELIKI ČETRTEK:

Dopoldan je t.i. krizmena maša samo v stolnicah, ko škofje posvetijo sveta olja. V ljubljanski stolnici bo ta maša ob 9. uri.

Pri večerni maši obhajamo spomin postavitve zakramentov SVETE EVHARISTIJE in MAŠNIŠKEGA POSVEČENJA. Po končani sv. maši smo vabljeni še k molitveni uri z Jezusom na Oljski gori.

VELIKI PETEK:

Dan Gospodovega trpljenja. Preživimo ta dan v notranji zbranosti. Podoživljamo Jezusovo trpljenje, obsodbo, smrt na križu in pokop. Ta dan držimo strogi post. Poročilu o Jezusovem trpljenju sledijo slovesne prošnje za različne potrebe in češčenje sv. križa (Nabirka ob čaščenju križa je namenjena za Sveto deželo).

VELIKA SOBOTA:

Dan češčenja Jezusa v božjem grobu.

Zjutraj ob 7. uri bo blagoslov ognja in vode.

Popoldan ob 14. uri bo molitev pred Božjim grobom in nato blagoslov velikonočnih jedil.

VIGILIJA se bo začela ob 19. uri (ob 7. zvečer). Prinesite s seboj svečke, ki jih bomo prižgali ob velikonočni sveči in ob obnovitvi krstne obljube.

VELIKA NOČ – NEDELJA GOSPODOVEGA VSTAJENJA:

Vstajenjska procesija in sveta maša bo na veliko noč ob 8.30 uri. Pri sv. maši bo darovanje (ofer) za cerkev.

(Bodite pozorni – v tej noči preidemo na letni čas. Kazalce na uri naprej za eno uro)

Ponedeljek, 25. 3.

++ starši, Jože in Nada Bavdek