Avtor: zurob Objavljeno: 16. 03. 2024

PETA POSTNA - TIHA

PETA POSTNA - TIHA - 17. 3. 2024

"Radi bi videli Jezusa" so pogani prosili apostole. Pred Jezusom je bilo trpljenje in poveličanje. Šele nato se bo razodel vsem, ki po njem hrepenijo. Tudi mi moramo sprejeti ne le svetle, temveč tudi temne trenutke, da bomo lahko Jezusa razumeli in mu sledili.

V ponedeljek goduje škof in cerkveni učitelj Ciril Jeruzalemski.

V torek obhajamo praznik sv. Jožefa, Jezusovega rednika. Ta dan se začne teden družine.

V sredo goduje škof Martin iz Brage.

V petek goduje spokornica Lea.

V soboto praznik (liturgično) Gospodovo oznanjenje, ker 25. 3. že v velikem tednu.

Prihodnja nedelja je CVETNA, goduje Katarina Švedska. Pred mašo bo blagoslov zelenja in butaric (v suhem vremenu bo zunaj na dvorišču).

Naslednji teden poteka radijski misijon. V sklopu tega bo v petek spovedni dan. V Ribnici bo cel dan možno opraviti sv. spoved v župnijski cerkvi. (od 8. do 19. ure).

Šolarji bodo imeli sv. spoved za praznike v tem tednu. V četrtek 4.,5. in 6. raz. ob 18. uri, – 7., 8. in 9. raz pa v petek ob 17. uri.

Sv. maša v prihodnjem tednu:

Torek, 19. 3.

Jože Juvanec – Zgonče 3