Avtor: zurob Objavljeno: 16. 02. 2024

PRVA POSTNA

PRVA POSTNA - 18. 2. 2024

Po krstu je Jezus šel v puščavo in hudi duh ga je skušal. Jezus ni podlegel skušnjavam in nam s tem dal zgled, kako se moramo sami boriti za Božje kraljestvo z močno voljo in čuječnostjo nad svojimi čuti.

Danes popoldan ob 15. uri je na Zgončah molitev križevega pota.

V ponedeljek goduje Konrad.

V torek god fatimskih pastirčkov Jacinte in Frančiške Marto.

V sredo je god škofa in cerkvenega učitelja Petra Damianija.

V četrtek praznik sedeža apostola Petra. Goduje pa ta dan spokornica Marjeta Kortonska.

V petek god škofa in mučenca Polikarpa.

V soboto praznik apostola Matija. Ta dan goduje tudi redovnik Konstancij.

Prihodnja nedelja bo DRUGA POSTNA. Goduje opatinja Valburga.

Petek, 23. 2.

++ Peterlin – Gradišče

Franc Bavdek – Cente

V petek, 23. februarja bomo v župnijski cerkvi v Sodražici obhajali obletnico smrti Božje služabnice Magdalene Gornik. Ob 15.15 bo molitev križevega pota za njeno beatifikacijo. Ob 16. uri bo daroval sv. mašo nadškof msgr. Stanislav Zore. Postulator msgr. Franci Petrič bo nato predstavil potek postopka. Po maši bo v cerkvi tudi premierna uprizoritev filma z naslovom Okronana, o njenem življenju, ki ga je pripravil filmski studio Siposh.
Lepo vabljeni!