Avtor: zurob Objavljeno: 25. 11. 2023

KRISTUS KRALJ VESOLJSTVA

KRISTUS KRALJ VESOLJSTVA - 26. 11. 2023

V evangeliju današnje nedelje nam evangelist Matej govori o zaključnem dejanju odrešenja: Jezus bo pri sebi zbral vse, ki pripadajo Očetu in bo kot pastir potegnil ločnico med različnimi ovcami in med ovcami in kozli. Sodba pa ne bo temeljila na posebnih, izrednih dejanjih, ampak na usmiljenju in bratski ljubezni.

V ponedeljek godujeta škofa Modest in Virgil, apostola Karantanije.

V torek god redovnice in vidkinje Katarine Laboure.

V sredo godujeta  mučenec Filomen, učenec apostola Pavla in škof Radogost.

V četrtek god apostola Andreja.

V petek je god redovnika Karla de Foucalda in mučenca Edmunda. Prvi petek je in dopoldan bo obiska bolnih in ostarelih kot običajno.

V soboto goduje mučenka Bibijana (Vivijana). Misijonar Pedro Opeka bo obiskal v soboto Velike Lašče. Zvečer ob 18. uri bo maševal v župnijski cerkvi v Veliki Laščah.

Prihodnja nedelja je PRVA ADVENTNA – nedelja KARITAS. Pri maši bo nabirka za potrebe Karitasa. Ta dan goduje duhovnik in misijonar Frančišek Ksaverij.

Sv. maše v prihodnjem tednu

Poned., 27. 11.

++ iz družine Prijatelj

Torek, 28. 11.

++ iz družine Praznik

Petek, 1. 12.

Marija Strle – Strletje 7

Jože Cimperman, obl. – Selo 6

ČIŠČENJE CERKVE:
Veliki Osolnik, Laze, Škamevec, Srnjak

Za otroke: Bliža se god sv. Miklavža. KUD in PGD vabijo v nedeljo, 3. 12. ob 17. uri v DOM KRAJANOV ROB na kratko dramsko igrico. Na koncu vas bo obiskal tudi sveti Miklavž.