Avtor: zurob Objavljeno: 17. 11. 2023

33. nedelja med letom - 19. 11. 2023

Preteklo nedeljo nas je Jezus opozoril na čuječnost pri pričakovanju njegovega prihoda. Evangelij današnje nedelje pa poudarja, da mora biti ta čuječnost dinamična. Gospoda ni vredna tista skupnost, ki se preveč prilagaja svetu in vsakdanje težave rešuje na način, kot da Boga ni.Tako skupnosti kot posamezniki se moramo zavedati, da bomo vrednoteni po sadovih, ki bodo dobri ali slabi.

V torek spomin darovanja Device Marije (Darinke).

V sredo je god device in mučenke Cecilije, zavetnice cerkvene glasbe in petja.

Ob godu sv. Cecilije se skupaj z g. župnikom Andrejem zahvaljujeva in čestitava vsem pevcem  in organistki Romani za petje pri našem nedeljskem in prazničnem bogoslužju.  Naj vam vsem Bog povrne s svojimi darovi.

V četrtek god papeža in mučenca sv. Klemena I.

V petek je god Vietnamskih mučencev,

V soboto goduje devica in mučenka Katarina Aleksandrijska.

Prihodnja nedelja je zadnja v cerkvenem letu, praznik Kristusa Kralja vesoljstva. Goduje pa redovnik in misijonar Leonard Portomavriški.

Sv. maše v prihodnjem tednu

Poned. 20. 11.

Štefan Štefin, obl. – Dednik 3