Avtor: zurob Objavljeno: 28. 10. 2023

30. nedelja med letom - 29. 10. 2023

Ko Jezus poveže prvo in drugo zapoved ustvari način, kako lahko ljubimo Boga: samo preko bližnjega, ki ga vidimo in potrebuje našo ljubezen. Boga namreč vidimo le v otipljivem stvarstvu, v katerem je človek krona in zato zasluži vso našo pozornost in ljubezen.

V ponedeljek goduje mučenec Marcel.

V torek godujeta škof Volbenk (Volgang) in redovnik Alfonz Rodrigues.

V sredo obhajamo slovesni, zapovedani praznik VSEH SVETIH.

V četrtek spomin vseh vernih rajnih.

V petek goduje škof in mučenec sv. Viktorin Ptujski. Prvi petek v mesecu novembru, dopoldan ob običajnih urah bo obhajanje bolnih in ostarelih.

V četrtek in petek verouk odpade zaradi počitnic.

V soboto goduje škof sv. Karel Boromejski.

Prihodnja nedelja je 31. med letom – ZAHVALNA. Godujeta Zaharija in Elizabeta, starša Janeza Krstnika.

Na zahvalno nedeljo bo srečanje  z zakonskimi pari – jubilanti. Po maši pa boste nazdravili tudi g. župniku ob srečanju z Abrahamom. Za to priliko naprošene gospodinje za pecivo ali druge priboljške.

Sv. maše v prihodnjem tednu

Sreda, 1. 11.

Zgonče: Za vse pokojne iz soseske

Rob: Za vse pokojne iz soseske

Četrtek, 2. 11.

Krvava peč: Za vse pokojne iz soseske

Rob: Marija Strle – Rob

Petek, 3. 11.

Marija Strle – Strletje 7

Jože Širaj – Vel. Osolnik 10

Kakor prejšnje leto, tudi letos vabljeni, da na zahvalno nedeljo prinesemo svoj dar od svojih dobrin (moka, testenine, sadje, sladkor….) za sestre misijonarke ljubezni na Ježici.

ČIŠČENJE CERKVE:
Purkače, Sekirišče, Krvava Peč, Bukovec