Avtor: zurob Objavljeno: 23. 09. 2023

25. nedelja med letom - 24. 9. 2023

Odrešenje je Božje delo. Bog kliče vse ljudi tam, kjer so in v uri, ko dopustijo, da se jih Bog dotakne. Odrešenje je vedno znamenje Božje dobrote. Tisti, ki mislijo, da bodo prejeli boljše plačilo, ker so prenašali težo celotnega dneva, bodo na koncu zadnji. Bog računa in nagrajuje drugače kot tisti, ki iščejo privilegije in boljše položaje.

V torek godujeta mučenca Kozma in Damijan, zavetnika zdravstvenih delavcev.

V sredo goduje duhovnik Vincencij Pavelski, ustanovitelja lazaristov in soustanovitelj usmiljenih sester.

V četrtek goduje mučenec Venčeslav.

V petek je god nadangelov Mihaela, Gabrijela in Rafaela.

V soboto pa goduje sv. Hieronim, cerkveni učitelj in veliki prevajalec sv. pisma v latinski jezik (Vulgata).

Nedelja je 26. med letom – rožnovenska nedelja, začetek meseca oktobra. Ta dan goduje cerkvena učiteljica Terezija Deteta Jezusa (zavetnica misijonov).

Začetek tedna za življenje.

Sv. maša v prihodnjem tednu

Frančišek Gradišar – Vel. Osolnik 2

ČIŠČENJE CERKVE: Gradišče