Avtor: zurob Objavljeno: 2. 09. 2023

22. navadna med letom

22. navadna med letom - 3. 9. 2023

Evangelist Matej v evangeliju današnje nedelje govori, kako se je Peter zoperstavljal Jezusovi napovedi o trpljenju, ki ga čaka. Jezus mu je odgovoril, da samo pot odpovedi in izgubljanja življenja vodi do prave sreče. Ovire in težave v življenju je treba sprejeti in videti v njih izziv za duhovno napredovanje.

V ponedeljek god sv. Rozalije Sicilske, v torek god sv. matere Terezije iz Kalkute, v sredo prerok Zaharija, v četrtek mučenec Marko Križevčan.

V petek obhajamo praznik rojstva Device Marije – mali šmaren, praznik naše župnije. Sv. maša bo zvečer ob 8. (20h).

V soboto goduje misijonar Peter Klaver.

Nedelja je 23. navadna  med letom – župnijsko žegnanje.

Pri sv. maši darovanje (ofer) za cerkev.

Nekateri so izrazili željo, da bi zopet organizirali romanje skupaj z romarji z Gore. V kolikor bo dovolj prijav, bo romanje v soboto, 16. septembra (čez 14 dni).

Med seboj se pogovorite in obvestite in kdor se bo odločil, prosim, naj se čim prej prijavi, lahko tudi po telefonu. Podrobnosti bodo še sledile.

Sv. maše v prihodnjem tednu

Poned.       4. 9.

Ivan Sernel, obl. – Bane