Avtor: zurob Objavljeno: 26. 08. 2023

21. navadna med letom

21. navadna med letom - 27. 8. 2023

Petrova izpoved vere v Jezusa, Božjega Sina je Jezusu dovolj, da se obljuba o vesoljnosti Cerkve  lahko uresniči. Petrova vera je bila sicer slabotna, a Bog ji je dajal notranjo trdnost. O sleherni kristjanovi veri lahko rečemo, da takrat, ko temelji na zaupanju v Boga, dobi svojo moč in nezlomljivost.

V ponedeljek god sv. Avguština škofa in cerkvenega učitelja.

V torek spomin mučeništva Janeza Krstnika.

V sredo goduje mučenec Feliks (Srečko).

V četrtek godujeta Jezusov učenec Nikodem, ter redovnik Rajmund Nonat.

Petek je prvi v mesecu septembru, goduje opat Tilen (Egidij). Dopoldan bo obhajanje bolnih in ostarelih ob običajni uri.

V soboto goduje mučenka sv. Marjeta.

Prihodnja nedelja je 22. med letom – angelska nedelja. Goduje pa papež in cerkveni učitelj Gregor Veliki.

V petek je vpis vseh otrok k verouku, od 16.00 do 17.00. Vpisnico h katehezi najdete na spletni strani župnije.
Za 1. raz. dobite tukaj, za OSTALE raz. dobite tukaj

Starši boste kupili tudi veroučne učbenike. Kdor še ni vrnil spričevala, naj ga prinese k vpisu. Hvala tudi za Vaš dar, ki ga nekateri vstavite v spričevalo za vašega kateheta.

Sv. maše v prihodnjem tednu

Petek          1. 9.

Hedviga in Stanislava Purkart – Veliki Osolnik

Nedelja      3. 9.

Jože Cimperman in Marinka Jaklič, obl.