Avtor: zurob Objavljeno: 26. 11. 2022

1. ADVENTNA NEDELJA - 27. 11. 2022

Kakšna naj bi bila človekova drža pred vprašanjem poslednje sodbe, ko ne vemo natančnega časa, kdaj se bodo napovedane stvari začele uresničevati? Evangelist Matej nam daje preprost, a zanesljiv odgovor: bodite budni, kot ste pri varovanju svoje lastnine!

V ponedeljek je god redovnice in vidkinje Katarine Labouré.

V torek je god mučenca Filomena, učenca apostola Pavla.

V sredo je praznik apostola Andreja.

Četrtek je začetek decembra, goduje redovnik Karel de Foucauld, ustanovitelj Malih bratov.

Petek je prvi v mesecu decembru, goduje mučenka Bibijana (Vivijana). Dopoldan bom z zakramenti obiskal bolne in ostarele na domu.

V soboto goduje misijonar sv. Frančišek Ksaverij.

Prihodnja nedelja je DRUGA ADVENTNA. Goduje duhovnik in cerkveni učitelj sv. Janez Damaščan. Ta dan pa goduje tudi sv. Barbara, zavetnica rudarjev.

Petek, 2. 12.

Po namenu darovalca – za zdravje

Jože Juvanec, obl. – Zgonče 3

Čiščenje cerkve: BAVDKI

Otroci so v tem tednu pri verouku dobili adventni koledar, ki jim bo pripomoček za boljšo pripravo na božične praznike. Starši lepo povabljeni, da skupaj z otroci preberete vsakodnevno zgodbo v koledarju in se o tem tudi kaj pogovorite.  Tako boste skupaj z otroci obogatili praznovanje Gospodovega rojstva.