Avtor: zurob Objavljeno: 5. 11. 2022

32. navadna med letom - 6. 11. 2022

32. navadna med letom - ZAHVALNA
Na vprašanje o vstajenju Jezus ni dal znanstvenega odgovora, ampak gotovost, ki temelji na veri: Abrahamov Bog je Bog živih, ker nam on naklanja življenje. Kristjani pa utemeljujemo vstajenje z Jezusom Kristusom: ker je on vstal od mrtvih, je tudi za nas pripravljeno novo življenje.

V ponedeljek goduje škof Engelbert.

V torek goduje škof Gotfrid (Bogomir).

V sredo praznik posvetitve lateranske bazilike (uradna papeževa stolnica). Ta dan goduje mučenec Teodor (Božidar, Darko).

V četrtek je god papeža in cerkvenega učitelja Leona Velikega.

V petek goduje škof Martin iz Toursa (Davorin). V petek je spet reden verouk.

V soboto goduje škof in mučenec Jozafat Kunčević. Posebej si je veliko prizadeval za zedinjenje vzhodnih (pravoslavnih) in katoliških kristjanov. Ta dan goduje tudi duhovnik in spokornik Emilijan (Milan).

Prihodnja nedelja je 33. navadna nedelja. Ta dan goduje redovnik Stanislav Kostka, zavetnik mladine.

Torek, 8. 11.

Po namenu darovalca

Petek, 11. 11.

Danijel Bavdek, obl. – Škamevec 1

Jože Širaj – Vel. Osolnik 10

Vokalna skupina Koral  iz Sodražice vabi na koncert sakralne glasbe, ki bo v župnijski cerkvi v Sodražici v soboto, 12. novembra, ob 19. uri (po večerni sv. maši). Glasbeni gost bo instrumentalni trio v zasedbi Nicole Presssler – flavta,  Mirjam Šolar – violina, Dalibor Miklavčič – orgle. Vsi bodo sodelovali tudi že pri sv. maši ob 18h.