Avtor: zurob Objavljeno: 29. 10. 2022

31. navadna med letom - 30. 10. 2022

31. NEDELJA MED LETOM
Zahej je bil cestninar in povrhu še bogat. Vendar je bil odprt za Boga, sprejel je srečanje z Jezusom, kesal se je vseh krivic, ki jih je naredil bližnjim. Po srečanju z Jezusom zanj bogastvo ni bilo več nobena vrednota. Zato ga je bil pripravljen razdeliti vsem, ki jih je v življenju ogoljufal. Zahej je lep zgled za posnemanje.

V ponedeljek goduje škof Volbenk (Volfgang) in redovni ustanovitelj Alfonz Rodriguez.

V torek slovesni praznik VSEH SVETIH. Ob 10. uri je sv. maša pri sv. Primožu na Zgončah in po njej molitev za vse pokojne in blagoslov grobov. V Robu je sv. maša za vse pokojne ob 14. uri in nato molitev in blagoslov grobov.

V sredo spomin vseh vernih rajnih. Dopoldan je ob 10. uri sv. maša v Krvavi peči in nato molitev in blagoslov grobov.

V četrtek god škofa in mučenca Viktorina Ptujskega.

V petek goduje škof Karel (Drago) Boromejski. Je prvi petek v mesecu novembru in dopoldan bom kot običajno obhajal starejše in bolne na domu. V petek verouk odpade, ker imajo šolarji počitnice.

V soboto god Zaharije in Elizabete, staršev Janeza Krstnika.

Prihodnja nedelja je 32. Navadna – ZAHVALNA  nedelja. Ta dan goduje opat sv. Lenart, zavetnik podružne cerkve v Krvavi Peči.

Torek, 1. 11.

Zgonče: Za vse ++ iz soseske

Rob: Za vse ++ iz soseske

Sreda, 2. 11.

Krvava peč: Za vse ++ iz soseske

Rafael Macuka, 7. dan – Vrh 6

Petek, 4. 11.

V čast sv. Antonu

Alojzij Gradišar, obl. – Vel. Osolnik

Čiščenje cerkve: TOMAŽINI, MARINČKI.