Avtor: zurob Objavljeno: 1. 10. 2022

27. navadna med letom - 2. 10. 2022

27. navadna med letom

Apostoli so se odločili za Kristusa, vendar so na svoji poti čutili, da so brez vere nemočni. Zato so Jezusa prosili: "Gospod, pomnoži nam vero!"
Hoja za Kristusom je že sad vere, ki je posprta s ponižnostjo, ko sm,o sposobni priznati: "Nekoristni služabniki smo, naredili smo kar smo bili dolžni narediti."

V ponedeljek goduje redovnik Frančišek Borgia. Zvečer ob 20. uri ste člani ŽPS lepo vabljeni na sestanek v župnišče.

V torek god redovnega ustanovitelja sv. Frančiška Asiškega.

V sredo god redovnice sv. Marije Favstine Kowalske.

V četrtek goduje sv. Bruno, ustanovitelj reda kartuzijanov.

V petek obhajamo god Rožnovenske Matere Božje. Prvi petek je in dopoldan bom obhajal starejše in bolne na domu.

V soboto goduje devica in mučenka sv. Benedikta.

Za našo župnijo bo v soboto dan čaščenja Sv. Rešnjega Telesa in Krvi. Sv. maša bo dopoldan ob 9. uri in nato čaščenje do 11. ure.

Popoldan bo Najsvetejše izpostavljeno ob 17. uri v čaščenje in nato ob 18. uri zaključek s sveto mašo.

Prihodnja nedelja je 28. med letom. Godujeta škof in mučenec Dionizij ter redovni ustanovitelj Janez Leonardi.

Torek        4. 10.

++ starši Peček – Marinčki 6