Avtor: zurob Objavljeno: 23. 09. 2022

26. navadna med letom - 25. 9. 2022

26. navadna med letom
Kdor se ne drži Mojzesove postave in ne posluša prerokov, je večkrat podoben bogatašu, ki je slep in ne vidi ne Boga ne revnih, ki ga potrebujejo. Zato bodimo pozorni na znamenja časov in dprtih oči, da bomo prepoznali Jezusovo zakrito podobo.

V ponedeljek godujeta mučenca Kozma in Damijan, zavetnika zdravstvenih delavcev.

V torek god sv. Vincencija Pavelskega, ustanovitelja lazaristov in soustanovitelj sester usmiljenk.

V sredo goduje mučenec sv. Venčeslav.

V četrtek praznik nadangelov Mihaela, Gabrijela in Rafaela.

V petek goduje cerkveni učitelj sv. Hieronim, ki je prevedel celotno sv. pismo v latinščino (Vulgata).

V soboto, 1. oktobra goduje sv. Terezija Deteta Jezusa, cerkvena učiteljica in zavetnica misijonov.

Prihodnja nedelja  bo 27. Med letom – rožnovenska nedelja. Tega dne je god angelov varuhov.

Ponedel., 26. 9.

Štefan Štefin – Dednik