Avtor: zurob Objavljeno: 3. 09. 2022

23. navadna med letom - 4. 9. 2022

23. navadna med letom
Za vstop v Božje kraljestvo je treba slediti Božjemu klicu in pri tem nas ne sme nobena stvar, niti sorodniki, ovirati. Vsak mora sam oceniti svoje sposobnost in se odločiti. Krščanstvo je namreč osebna odločitev in pred Kristusom vse druge stvari postanejo nebistvene.

V ponedeljek obhajamo god redovne ustanoviteljice  Matere Terezije iz Kalkute.

V torek prerok Zaharija in redovnik Bertrand.

V sredo godujeta mučenca Marko Križevčan in devica Regina.

V četrtek obhajamo praznik Marijinega rojstva – Mali šmaren. Večerna sv. maša bo ob 19. uri.

V petek goduje misijonar Peter Klaver.

V soboto goduje spokornik Nikolaj Tolentinski.

Prihodnja nedelja je 24. med letom, za našo župnijo žegnanje. Letos bomo žegnanje obhajali skupaj g. Janezom Modicem, ki letos obhaja zlati mašniški jubilej. V tukajšnji župniji je bil župnik 12 let, od 1974 do 1986. Lepo vabljeni k sveti maši. Po maši pa se bomo še ustavili z njim v prijetnem klepetu in druženju.  Za to priliko naprošam gospodinje, da bi pripravile nekaj peciva za pogostitev. Že v naprej najlepša hvala.

Poned., 5. 9.

++ Purkart - Uzmani