Avtor: zurob Objavljeno: 27. 08. 2022

22. navadna med letom - 28. 8. 2022

22. navadna med letom
Krščanska skupnost ne sme postati skupnost priviligiranih ali tistih, ki so že na cilju. Ne sme se zapirati v svoj svet, ampak mora biti odprta za vse, ki potrebujejo odrešenja. Jezus je to pokazal s svojim zgledom ponižnosti, ko ni nikogar izključeval, sa je pri skupni mizi prostor za vsakega.

V ponedeljek obhajamo spomin mučeništva Janeza Krstnika. V torek goduje mučenec Feliks (Srečko). V sredo spomin Jezusovega učenca Nikodema.

V četrtek je začetek meseca septembra, goduje opat Egidij (Tilen). Petek je prvi v mesecu, goduje devica in mučenka Marjeta. Dopoldan bo običajen obisk starejših za prejem zakramentov.

V soboto goduje papež in cerkveni učitelj  Gregor Veliki.

Prihodnja nedelja je 23. navadna med letom, goduje Rozalija Sicilska

Poned., 28. 8.

Janez Zabukovec – Uzmani

Sreda, 31. 8.

++ Novakovi

Petek, 26. 8.

++ iz družine Zgonc – Dednik 5

Za letošnje prvoobhajance

Čiščenje cerkve:
VELIKI OSOLNIK, LAZE, ŠKAMEVEC, SRNJAK

----- xxxx ----

Naslednji ponedeljek, 5. septembra  bo vpis VSEH otrok k verouku v pisarni v župnišču v Robu od 17. do 18. ure (več lahko preberete v Marijinem zvonu). Izpolniti je potrebno prijavnico, ki je dostopna na spletni strani župnije, zavihek AKTUALNO. Pri vpisu bodo starši kupili tudi učbenike.