Avtor: zurob Objavljeno: 13. 08. 2022

20. navadna med letom - 14. 8. 2022

20. NEDELJA MED LETOM     14. 7. 2022
Jezus pravi o sebi, da je prišel, "da vrže ogenj na zemljo". Posledica tega delavanja je razdelejenost   med ljudmi, ki so postavljeni pred izbiro; svobodne odločitve ne bodo privedle do miru, ampak celo do razdora v družinah. Svet ni sprejel Jezusa nekoč in ga ne sprejema tudi danes, zato bodo tudi v našem tisočletju ljudje trpeli zaradi vere.

V ponedeljek obhajamo slovesni zapovedani praznik MARIJINO VNEBOVZETJE – Veliki šmaren. Sv. maša v Robu bo ob 8.30.

V torek goduje sv. Rok, romar in spokornik.

V četrtek goduje cesarica Helena (Alenka).

V petek godujeta škof Ludvik Toulouški in duhovnik Janeza Eudes.

V soboto god opata in cerkvenega učitelja Bernarda.

Prihodnja nedelja je 21. navadna med letom, goduje pa papež Pij X.

Pri Novi Štifti bo danes zvečer ob 20. uri sv. maša, ki jo bo daroval novomašnik Rok Gregorič. Po maši pa bo procesija z lučkami. Nato sledi celonočno bdenje do prve jutranje maše na praznik Vnebovzetja.

Na praznik bodo sv. maše ob 6h, 8h, 10h, 12h ter ob 16h. Popoldne bo po maši, ki jo bo vodil novomeški škof Andrej Saje, procesija z Marijinim kipom.

Poned., 15. 8.

Jože Kovačič, Obl. – Uzmani 2