Avtor: zurob Objavljeno: 5. 08. 2022

19. navadna med letom - 7. 8. 2022

19. NEDELJA MED LETOM      7. 7. 2022
Na zemlji nimamo stalnega bivališča, zato naj kristjan uporablja zemeljske dobrine kot sredstva, ki mu pomagajo na poti h končnemu cilju. Biti moramo pripravljeni na prihod hišnega gospodarja, ker ne vemo ne dneva ne ure, kdaj bomo morali dati odgovor o trgovanju z darovi, ki nam jih je Bog zaupal.

V ponedeljek goduje sv. Dominik, ustanovitelj redovnikov dominikancev.

V torek god sv. Terezije Benedikte od Križa (Edith Stein), mučenke  in sozavetnice Evrope.

V sredo goduje mučenec, diakon sv. Lovrenc. Ob 19. uri bo sv. maša na Velikem Osolniku.

V četrtek god sv. Klare (Jasna), redovne ustanoviteljice klaris.

V petek goduje vdova in redovnica Ivana Šantalska.

V soboto je god mučencev papeža Poncijana in duhovnika Hipolita, redovnika Janeza Berhmansa, ter kraljice in redovnice Radegunde.

Prihodnja nedelja je 20. med letom, goduje mučenec Maksimilijan Kolbe. Žegnanje pri sv. Lovrencu na Velikem Osolniku, kjer bo sv. maša ob 10. uri z darovanjem za cerkev. V župnijski cerkvi to nedeljo NE BO sv. maše.

Pri Novi Štifti bo v nedeljo zvečer (predvečer Velikega šmarna) ob 20. uri sv. maša, ki jo bo daroval novomašnik Rok Gregorič. Po maši pa bo še procesija z lučkami. Nato sledi celonočno bdenje do prve jutranje maše na praznik Vnebovzetja.

Torek, 9. 8.

Janez Klančar – Mohorje 2