Avtor: zurob Objavljeno: 16. 07. 2022

16. navadna med letom - 17. 7. 2022

16. NEDELJA MED LETOM  - 17. 7. 2022
V evangeliju današnje nedelje nam evangelist Luka v odlomku o Marti in Mariji razkriva zadržanje Jezusovega učenca: kdor hoče hoditi za Jezusom, mora najprej skrbno poslušati Božji glas, sicer bodo njegova dela v nasprotju z naukom, ki ga je prejel.

V torek, 19. 7., je rojstni dan Božje služabnice Magdalene Gornik in na Gori bo romarski shod: ob 16h bo molitvena ura, ob 17h sv. maša, ki jo bo daroval škof Franci Šuštar.

V torek goduje puščavnik Arsenij Veliki.

V sredo godujeta mučenca, škof Apolinarij in Marjeta Antiohijska.

V četrtek duhovnik in cerkveni učitelj Lovrenc iz Brindisija, ter prerok Danijel (Danilo).

V petek god svetopisemske žene Marije Magdalene.

V soboto god redovnice Brigite Švedske, sozavetnice Evrope,. Prihodnja nedelja je 17. med letom, god sv. Krištofa.

To nedeljo bomo obhajali žegnanje v Krvavi Peči, kjer bo sv. maša ob 10. uri z darovanjem za cerkev (Jakobova nedelja). V župnijski cerkvi v nedeljo ne bo sv. maše.

Poned., 18. 7.

++ starši, Jože in Marta Klančar – V. Osolnik 6