Avtor: zurob Objavljeno: 8. 07. 2022

15. navadna med letom - 10. 7. 2022

15. NEDELJA MED LETOM
"Katera je največja zapoved?" je zastavil vprašanje Jezusu neki učitelj postave. Odgovor je sicer lahek, a ga je težko živeti. Bližnji ni neka izmišljena oseba, ampak konkreten človek, ki ga srečam in mu moja ljubezen zlije olja olja in vina na njegove rane.

V ponedeljek goduje opat Benedikt, zavetnik Evrope in Olga Kijevska.

V torek godujeta mučenca škof Mohor in diakon Fortunat, drugotna zavetnika Škofije.

V sredo god cesarja Henrika II (Hinko).

V četrtek godujeta redovni ustanovitelj Kamil de Lellis in redovnik Frančišek Solan.

V petek goduje Bonaventura, škof in cerkveni učitelj ter knez Vladimir Kijevski.

V soboto spomin Karmelske Matere Božje (Karmen).

Prihodnja nedelja bo 16. med letom, ki jo bomo obhajali kot Krištofovo nedeljo. Po sv. maši bo blagoslov avtomobilov. V zahvalo za srečno vožnjo ob blagoslovu darujmo za misijonska vozila (MIVA).

Poned.   11. 7.

++ Brodnik – Kaplanovo