Avtor: zurob Objavljeno: 11. 06. 2022

Sveta Trojica - 12. 6. 2022

SVETA TROJICA
Jezus obljubi svojim učencem Svetega Duha, ki jih bo poučeval v resnici in jim bo razodel popolno spoznanje o Bojžem Sinu in o Očetu. Ne bo govoril sam d sebe, ampak bo razodeval edinost, ki izhaja iz življenja Svete Trojice.

V ponedeljek goduje redovnik in cerkveni učitelj Anton Padovanski. V torek mučenca Valerij in Rufin. V sredo mučenec Vid.

V četrtek obhajamo slovesni zapovedani praznik SVETO REŠNJE TELO IN KRI. Po sveti maši, ki bo ob 19. uri bomo imeli še običajno telovsko procesijo. Posebej povabljeni letošnji prvoobhajanci, da počastite Jezusa v sveti Evharistiji.

V petek goduje sv. Albert, v soboto škof Gregor Janez Barbarigo in mučenca Marko in Marcelijan.

Prihodnja nedelja 12. MED LETOM, goduje Nazarij, prvi koprski škof.

Sreda, 15. 6.

++ starši Urška, Franc Cimperman – Vel. Osolnik

Četrtek, 16. 6.

19 !

Franc Jakič, obl. – Strletje 10

Petek, 17. 6.

++ iz družine Zakrajšek – Mački

++ starši in Anton Klančar – Vel. Osolnik 21

Čiščenje cerkve: GRADIŠČE

DEKANIJSKO ROMANJE DRUŽIN K NOVI ŠTIFTI

V soboto, 18. junija bo ob svetovnem srečanju družin v Rimu tudi srečanje družin iz naše dekanije pri Novi Štifti. Vsaka župnija v naši dekaniji bo izbrala »svojo traso« za začetek romanja. Iz župnij Velike Lašče in Rob se bomo podali na romanje iz Žlebiča ob 7.30.

Program pri Novi Štifti:

• 9.00 začetek v cerkvi, izpostavitev Najsvetejšega in litanije Matere Božje, molitev za družine.
  • Pogovor pred cerkvijo z zakoncema Berčan.
  • Program za otroke in mlade, ki ga vodijo sestre redovnice,
  • Malica iz popotne torbe,
  • igra Gregorja Čušina,
  • priprava na sveto mašo in priložnost za sveto spoved,
  • 12.00 sveta maša, ki jo bo daroval škof msgr. Anton Jamnik.

Lepo vabljeni, da kot družine dan preživimo v prijetnem druženju ob naši nebeški Mami.