Avtor: zurob Objavljeno: 4. 06. 2022

BINKOŠTI - 5. 6. 2022

BINKOŠTI

Binkoštni ponedeljek praznik: Marija, Mati Cerkve. V torek goduje opat Robert Newminstrski. V sredo goduje škof Medard.

V četrtek god mučencev Primoža in Felicijana, zavetnikov cerkve na Zgončah. Ta dan goduje tudi diakon in cerkveni učitelj Efrem Sirski.

V petek god škofa Bogumila. V soboto god apostola Barnaba.

Prihodnja nedelja bo praznik Svete Trojice. Pri sv. Primožu na Zgončah bo žegnanje. Sv. maša bo ob 10. uri z darovanjem za cerkev. To nedeljo v župnijski cerkvi v Robu NE BO sv. maše. (V župnijskem pastoralnem svetu so se skupaj z g. župnikom dogovorili, da tisto nedeljo, ko je na kaki podružnici žegnanje, v župnijski cerkvi ni maše.)

(Napoved: V soboto 18. junija bo v dekaniji Ribnica potekalo srečanje družin pri Novi Štifti. Tja bi iz župnij poromali vsaj del poti peš. Podrobnejši program bo objavljen naslednjo nedeljo.)

Ponedeljek, 6. 6.

Ivan Nosan, obl. – Osredek