Avtor: zurob Objavljeno: 20. 05. 2022

Šesta velikonočna - 22. 5. 2022

ŠESTA VELIKONOČNA
V svojem poslovilnem govoru Jezus ne obljublja le prihod Duha Tolažnika, ampak tudi svoj in Očetov prihod. Šele tako se bo uresničilo bivanje Boga med ljudmi. Pogoj za življenje z Bogom in v Bogu pa je ljubezen in vera  v Gospoda, ki obljubo tudi izpolni.

Ta teden pred nami je križev teden – prošnji dnevi za blagoslov vsega dela na polju.

V torek bo praznik Marije Pomočnice kristjanov – Marija pomagaj. V Robu bo ob 19. uri sv. maša za blagoslov polja. V sredo godujeta papež sv. Gregor VII. in cerkveni učitelj sv. Beda Častitljivi.

V četrtek obhajamo praznik GOSPODOVEGA VNEBOHODA, goduje pa ta dan sv. Filip Neri. Sv. maša v Robu bo ob 19. uri

V petek je god mučenca bl. Alojzija Grozdeta.

• otroci bodo v petek pri zadnji uri verouka prejeli spričevala.
  • prvoobhajanci imajo v petek ob 16. uri sveto spoved. K spovedi vabljeni tudi njihovi starši.
  • v petek po sveti spovedi starši čistijo  cerkev.
  • v petek ob 17.30 bo generalka za prvo sveto obhajilo.

Prihodnja nedelja je 7. velikonočna nedelja, v naši župniji praznik PRVEGA  SV. OBHAJILA.  Sv. MAŠA OB 8. URI (pol ure preje).

Torek, 24. 5. 19

Poljska maša