Avtor: zurob Objavljeno: 22. 04. 2022

Druga velikonočna - bela nedelja - 24. 4. 2022

DRUGA VELIKONOČNA – bela nedelja
nedelja Božjega usmiljenja

V zgodbi o nevernem Tomažu odkrijemo, da je vera veliko tveganje: tukaj ne gre za stvari, ki jih vidimo in se jih dotaknemo, ampak za sprejem veselega sporočila, ki so ga oznanjali očividci. Zato blagor nam, ker nismo videli, a vseeno verujemo, da je Jezus vstal in živi.

V ponedeljek god sv. evangelista Marka. Zvečer ob 19. 30 bo na Vel. Osolniku prošnja procesija in sv. maša za Božji blagoslov vsemu delu na polju.

V torek spomin Marije, Matere dobrega sveta. V sredo godujeta devici Cita in Hozana Kotorska. V četrtek goduje duhovnik in mučenec Peter Chanel in redovni ustanovitelj Ludvik Montfortski. V petek god device in cerkvene učiteljice Katarine Sienske, sozavetnice Evrope. Šolarji imajo od srede do 2. maja počitnice, zato tudi ta petek še ne bo verouka. V soboto godujeta papež Pij V. in redovnik Jožef Kotolengo.

Prihodnja nedelja je TRETJA VELIKONOČNA. Goduje sv. JOŽEF, delavec.

Začetek meseca majnika in šmarnične pobožnosti.

Poned., 25. 4.

VEL OSOLNIK: Za Božji blagoslov