Avtor: zurob Objavljeno: 15. 04. 2022

VELIKA NOČ - 17. 4. 2022

VELIKA NOČ - GOSPODOVO VSTAJENJE
Jezusovo vstajenje je bil za vse nepričakovan dogodek. Apostoli ne verjame. Peter in Janez hitita k grobu. Janez pride prvi, a počaka, in da pridnost Petru. Tako se že uresničuje, da bo Peter "skala" oziroma temelj Cerkve, ki se bo hitro širila, ker bo Vstali voditelj tega novega ljudstva.

Velikonočni ponedeljek, sopraznik. Godujejo škof Evzebij, Hugo in mučenec Leonid. Sv. maša v Robu bo zjutraj ob 8.30 uri.

Torek v velikonočni osmini. Goduje papež Leon IX.

Sreda v velikonočni osmini. Goduje škof in misijonar Teotim (Teo).

Četrtek v velikonočni osmini. Godujejo škof in cerkveni učitelj Anzelm, redovnik Konrad in mučenec Apolonij.

Petek v velikonočni osmini. Goduje Hugo, škof v Grenoblu. Verouka ta petek ne bo. Ob 18. uri pa je v Robu sv. maša.

Sobota v velikonočni osmini. Goduje mučenec sv. Jurij, zavetnik mesta Ljubljane.

Druga velikonočna – bela nedelja – nedelja Božjega usmiljenja.

Goduje duhovnik in mučenec Fidelis iz Sigmaringena.

Poned.,18. 4.

Po namenu darovalca