Avtor: zurob Objavljeno: 8. 04. 2022

Cvetna nedelja - 10. 4. 2022

CVETNA NEDELJA
Evangelist Luka opisuje Jezusa kot trpečega služabnika, ki je uresničil najpopolnejšo obliko ljubezni, saj je za nas dal svoje življenje. Jezusov učenec sledi svojemu učitelju tako, da se ne prepusti skušnjavam in vedno vzame svoj križ. Če ni sposoben tega popolnega darovanja, mu ostane samo še ena pot: priznanje svojih grehov, kesanje in zaupanje v Božje usmiljenje.

Godovi v tem tednu:

V ponedeljek goduje škof in mučenec Stanislav. Ob 20. uri ima Župnijski svet sestanek v župnišču. V sredo goduje papež in mučenec Martin I. V četrtek goduje škof Lambert, v soboto Bernardka Lurška.
Na Rakovniku je ta teden priložnost za spoved vsak dan od 9. do 12. ter 15. do 19. ure.

VELIKI ČETRTEK: obhajamo spomin postavitve zakramentov SVETE EVHARISTIJE in MAŠNIŠKEGA POSVEČENJA. V Robu bo sv. maša zvečer ob 19.30. (Po določitvi naših škofov bo pri sv. maši Nabirka namenjena za Ukrajino). Po končani sv. maši smo vabljeni še k molitveni uri z Jezusom na Oljski gori.

VELIKI PETEK, dan Gospodovega trpljenja. Preživimo ta dan v notranji zbranosti, ker podoživljamo Jezusovo trpljenje, obsodbo, smrt na križu in pokop. Ta dan držimo strogi post. Obredi velikega petka bodo zvečer ob 19.30. Poročilu o Jezusovem trpljenju sledijo slovesne prošnje za različne potrebe in češčenje sv. križa (Nabirka ob češčenju križa je namenjena za Sveto deželo).

VELIKA SOBOTA – dan češčenja Jezusa v božjem grobu.
Zjutraj ob 7. uri bo blagoslov ognja in vode. Popoldan bo molitev pred Božjim grobom in blagoslov velikonočnih jedil ob 14. uri.

Začetek VIGILIJE bo ob 20. uri (ob 8. zvečer). Prinesite s seboj svečke, ki jih bomo prižgali ob velikonočni sveči, zapeli hvalnico vstalemu Zveličarju in obnovili krstne obljube.

VELIKA NOČ – NEDELJA GOSPODOVEGA VSTAJENJA.
Vstajenjska procesija in sveta maša bo na veliko noč ob 8.30 uri.
Pri sv. maši bo darovanje (ofer) za cerkev.

Četrtek, 18. 4.

Za mir in spravo v svetu

Petek, 19. 4.

OBREDI VELIKEGA PETKA