Avtor: zurob Objavljeno: 31. 03. 2022

Peta postna - tiha - 3 . 4. 2022

Peta postna - tiha
GREŠNIK NE SME OBSOJATI GREŠNIKA

Postni čas ne postavlja v ospredje daritev, ampak prenovo srca, kar se mora najprej poznati v medsebojnih odnosih, ko drug pred drugim priznamo, da nismo svetniki, ampak grešniki, vsak s svojimi slabostmi, zato smo si sposobni prizanašati in se sprejemati.

Godovi v tem tednu:

V ponedeljek škof in cerkveni učitelj Izidor Seviljski. V torek duhovnik Vincencij Ferrer. V sredo škof in mučenec Irenej iz Srema. V četrtek redovni ustanovitelj Janez Krstnik de la Salle. V petek mučenca Maksim in Timotej. Cvetni petek je, ko se spominjamo Žalostne Matere Božje. V soboto goduje škof Maksim Aleksandrijski in redovnic Valtruda.

Prihodnja nedelja je CVETNA. Začetek sv. maše je z blagoslovom zelenja in butaric v spomin slovesnega vstopa Jezusa v Jeruzalem.

V petek bom dopoldan obhajal  za velikonočne praznike starejše in bolne, ki ne morejo v cerkev. Prijavite tiste, ki želijo, da jih obiščem.

V petek popoldan pa bodo šolarji - veroukarji ob urah, ko je njihov verouk, imeli sv. spoved za veliko noč. Po sv. maši pa bom na voljo tudi za odrasle, dokler bo potrebno.

Za sv. spoved za odrasle bom na voljo v nedeljo eno uro pred mašo in nato še po maši, kolikor bo potrebno.

V tem tednu poteka radijski misijon. V župnijski cerkve v Ribnici bo v petek cel dan prilika za sv. spoved.

Sv. maše:

Petek, 8. 4. ob 18. uri: Po namenu darovalca

Nedelja, 10. 4. ob 8.30: Alojzij Gradišar, Veliki Osolnik.