Avtor: zurob Objavljeno: 18. 12. 2021

4. Adventna nedelja - 19. 12. 2021

ČETRTA ADVENTNA - 19. 12. 2021
Gospod Jezus prihaja, da izpolni Očetovo voljo! Z rojstvom v jaslicah je hotel biti solidaren z vsemi ljudmi, še posebej pa s tistimi, ki si v revščini in drugih nemogočih razmerah ustanavljajo zakon in družino. Gospod, bodi jim blizu s svojim blagoslovom in pomočjo!

V ponedeljek goduje opat Dominik. Ta dan bom obhajal v župniji bolnike in ostarele. V kolikor želi še kdo, poleg rednih, mi ga prijavite kar po telefonu.

V torek god duhovnika in cerkvenega učitelja Petra Kanizija.

V sredo god redovne ustanoviteljice Frančiške Cabrini.

V četrtek god duhovnika Janeza Kancija.

V petek godujejo prastarši Adam in Eva ter devica  Hermina. Ta dan je tudi PRVI SVETI VEČER pred praznikom Jezusovega rojstva. Lepo vabljeni, da doma v družinu ta večer preživite po lepih starih običajih z molitvijo in blagoslovom doma.

V petek obhajamo slovesni zapovedani praznik GOSPODOVEGA ROJSTVA – BOŽIČ. Sv. maša bo ob polnoči in zjutraj ob 8.30.

V nedeljo je praznik SV. DRUŽINE, obenem god prvega mučenca sv. Štefana. Pri sv. maši v nedeljo bo še poseben blagoslov otrok. Starši lepo vabljeni, da pripeljete svoje otroke, tude male.

Maše v prihodnjem tednu:

Poned.       20. 12.