Avtor: zurob Objavljeno: 11. 12. 2021

3. ADVENTNA - 12. 12. 2021

TRETJA ADVENTNA NEDELJA
Množice so spraševale Janeza Krstnika: "Kaj naj storimo?" Isto vprašanje večkrat postavljamo tudi mi drug drugemu. Pri tem pa nas apostol Pavel v pismu Filipljanom spodbuja: "Veselite se, vaša dobrota naj bo znana vsem ljudem". Živeti v župniji, pomeni izžarevati veselje. Delati in moliti za župnijo, pomeni prizadevati si za dobroto. Smo današnji kristjani tega še sposobni?

V ponedeljek godujeti devica in mučenka Lucija ter opatinja Otilija (Tilka).

V torek god duhovnika in cerkvenega učitelja Janeza od Križa.

V sredo godujejo Antonija, Krizina in druge drinske mučenke.

V četrtek goduje kraljica Adelajda (Adela). Ta dan se začne božična devetdnevnica.

V petek god opatinje Viviane (Živka).  Veroučenci bodo v petek imeli božično sveto spoved: 4. in 5. raz. ob 16. uri,  6., 7. in 8. ob 17. uri.

Nedelja 4. adventna, godujeta papeža Urban V. in Anastazij.
Pri sv. maši bo v nedeljo blagoslov novih članov ŽPS. Hvala vsem dosedanjim članom za pomoč in sodelovanje, nove člane pa priporočamo v molitev, da bomo skupaj z Božjim blagoslovom načrtovali pastoralno delo v župniji.

Skavti bodo prihodnjo nedeljo prinesli k sveti maši Luč miru iz Betlehema.

Maše v prihodnjem tednu:

Poned.       13. 12.