Avtor: zurob Objavljeno: 26. 11. 2021

1. ADVENTNA - 28. 11. 2021

PRVA ADVENTNA NEDELJA - 28. 11. 2021
Rojstvo Jezusa Kristusa pomeni izpolnitev starozavezne obljube. Stoletja je Bog pripravljal Izraelce na ta dogodek in mnoge je našel nepripravljene. Kristjani vsako leto obnavljamo dogodek Jezusovega rojstva z adventno pripravo in božičnimi prazniki. To ni spomin, ampak proces duhovnega zorenja v nas. Ali nas je Gospod našel pripravljene za duhovno pot v adventu, da bi se rojstvo Božjefa Deteta lahko zgodilo tudi v našem srcu?

V ponedeljek goduje mučenec Filemon. V torek praznik apostola Andreja. V četrtek mučenka sv. Bibijana (Vivijana).

Petek je prvi v mesecu decembru, goduje misijonar sv. Frančišek Ksaver. Obhajilo starejših na domu bo dopoldan ob običajni uri.

V soboto goduje cerkveni učitelj sv. Janez Damaščan. Ta dan goduje tudi mučenka sv. Barbara ter redovnik Adolf Kolping.

Nedelja DRUGA ADVENTNA.

Maše v prihodnjem tednu: