Avtor: zurob Objavljeno: 20. 11. 2021

Kristus, Kralj vesoljstva - 28. 11. 2021

KRISTUS KRALJ VESOLJSTVA - 28. 11. 2021
Za kristjane je Jezus kralj, vendar njegovo kraljestvo ni od tega sveta. Jezus ni ustanovil Cerkve, da bi eno civilno oblast zamenjal z drugo, ampak, da bi to kraljestvo predstavljalo kvas, ki lahko izboljša to, kar že obstaja. Smo mi res kvas v družbi, v kateri živimo?

V ponedeljek goduje mučenka sv. Cecilija, zavetnica cerkvenega petja in glasbe.

V torek god papeža in mučenca sv. Klemena I., katerega relikvije sta v Rim prinesla sv. brata Ciril in Metod z polotoka Krim v Črnem morju, kjer sta nekaj let oznajevala evangelij.

V sredo je god vietnamskih mučencev.

V četrtek goduje devica in mučenka sv. Katarina Aleksandrijska.

V petek god redovnika in misijonarja sv. Leonarda Portomavriškega. Verouk ta teden še ne bo v živo.  Ste pa otroci lepo vabljeni k nedeljski sv. maši. Testiranje ki ga imajo otroci v šoli je veljavno tudi za cerkev.

V soboto god škofov Modesta in Virgila, apostolov Karantanije.

Nedelja je 1. ADVENTNA, nedelja Karitas. Goduje pa ta dan redovnica Katarina Laboure.

Ta teden je teden Karitas, ki nas kliče k pomoči ljudem v stiski. V sredo bo dobrodelni koncert Klic dobrote z radijskim in TV prenosom, ob katerem smo povabljeni k pomoči. Pušica v nedeljo pa bo namenjena za Karitas.

Maše v prihodnjem tednu:

Ponedel.    22. 11.

Jože Tomažin – Mohorje 3

Sreda         24. 11.

Štefan Štefin, obl. – Dednik 3

Petek         26. 11.

Jožefa Zgonec, 7. dan – Cente 5

Nedelja      28. 11.

Marija Tekavec – Veliki Osolnik 18

V nedeljo po maši bo blagoslov adventnega venca tudi pri »Vagi«v Robu.