Avtor: zurob Objavljeno: 13. 11. 2021

33. nedelja med letom - 14. 11. 2021

33.NEDELJA  MED  LETOM  -  14. NOVEMBER 2021
Evangelist Marko nam v evangeliju današnje nedelje s simboliko konca sveta skuša predočiti, kaj čaka Jezusovega učenca in vsakega doslednega kristjana: zavračanja, nerazumevanja in različne oblike preganjanja in trpljenja. Blagor pa tistim, ki bodo vztrajali do konca.

V ponedeljek goduje škof in cerkveni učitelj Albert Veliki. V torek kraljica Marjeta Škotska in redovnica Gertrruda (Jedrt, Jerica). V sredo god redovnice Elizabete Ogrske. V četrtek spomin posvetitve bazilik sv. Petra in Pavla v Rimu. V soboto goduje papež Gelazij I.

Prihodnja nedelja je zadnja v cerkvenem letu, praznik Kristusa Kralja vesoljstva. Ta dan je tudi spomin darovanja Device Marije (Darinka).

Testi na korono, ki jih otroci imajo za šolo, veljajo tudi za verouk in mašo. Vendar bo verouk še na daljavo dokler ne bo oznanjeno drugače.

Prosim pa, da imate vsi, ki pridete k sveti maši pri sebi potrdilo o izpolnjenem pogoju PCT.

Maše v prihodnjem tednu:

Torek, 16. 11.