Avtor: zurob Objavljeno: 30. 10. 2021

31. nedelja med letom - 31. 10. 2021

31. NEDELJA MED LETOM  - 31. 10. 2021
Jezus je zapoved ljubezni do Boga in  ljubezni do bližnjega združil v eno samo in ju razglasil kot "prvo med vsemi zapovedmi" in da "večja ni nobena druga zapoved". Ko Jezus izjavi , da je ljubezen več kakor vse daritve, se ne obrača proti bogoslužju, temveč povdarja, da bi bilo bogoslužje prazno, če ne bi izhajala iz ljubezmi.

V ponedeljek obhajamo slovesni in zapovedani praznik VSEH SVETNIKOV. Dopoldan ob 10. uri bo sv. maša pri sv. Primožu in po njej molitve za rajne in blagoslov na pokopališču. Popoldan ob 14. uri pa bo sv. maša v Robu in po njej molitve za rajne in blagoslov na pokopališču.

V torek obhajamo spomin vseh vernih rajnih. Ob 10. uri dopoldan bo sv. maša v Krvavi Peči in po njej molitve za rajne in blagoslov na pokopališču.

V četrtek goduje Karel Boromejski.

Petek je spomin Zaharija in Elizabete, staršev Janeza Krstnika. Ker je prvi petek v mesecu novembru bom dopoldan obhajal ostarele in bolne na domu.

V soboto goduje sv. Lenart, ki mu je posvečena cerkev v Krvavi peči.

Prihodnja nedelja je 32. med letom – ZAHVALNA. Pri sv. maši bomo zapeli zahvalno pesem za vse prejete dobrote preteklega leta.

Maše v prihodnjem tednu:

Poned., 1. 11.

Zgonče: Za vse pokojne iz soseske

Rob: Za vse pokojne iz soseske

Torek, 2. 11.

Krvava peč: Za vse pokojne iz soseske

Jožef Širaj – Veliki Osolnik 10

Čiščenje cerkve: KNEJ