Avtor: zurob Objavljeno: 25. 09. 2021

26. nedelja med letom - 26. 9. 2021

26. NEDELJA MED LETOM  -   26. 9. 2021
Kdor ni proti nam je za nas. To Jezusovo pravilo potegne za seboj tudi način obnašanja: biti moramo tolerantni s tistimi, ki so na robu družbe; majhne in nezaščitene smo dolžni z ljubeznijo obvarovati pred različnimi zlorabami in stranpotmi; biti moramo budni nad samim seboj, da ne bomo sebe precenjevali in se čutili samozadostne.

Preko tedna:
V ponedeljek goduje sv. Vincencij Pavelski, ustanovitelj lazaristo, v torek god mučenca Venčeslava. V sredo praznik nadangelov Mihaela, Gabrijela in Rafaela. V četrtek goduje cerkveni učitelj sv.Hieronim, prevajalec sv. pisma v latinščino (Vulgata).

V petek, ki je prvi v mesecu oktobru, goduje devica in cerkvena učiteljica sv. Terezija Deteta Jezusa. Dopoldan bo obisk starejših na domu za prejem zakramentov.

V mesecu oktobru smo vabljeni k molitvi rožnega venca. Letos, v teh zmedenih in nemirnih časih polnih nestrpnosti, še posebej radi molimo za pravo spoznanje in modrost v vsakdanjem življenju nas vseh.

V soboto god angelov  varuhov.

Nedelja je 27. med letom – rožnovenska nedelja. Goduje redovnik Fračišek Borgia.

Maše v prihodnjem tednu:

Torek  28. 9.