Avtor: zurob Objavljeno: 17. 09. 2021

25. nedelja med letom - 19. 9. 2021

25. NEDELJA MED LETOM - 19. SEPTEMBER 2021

JEZUSOV UČENEC JE DRUGIM SLUŽABNIK
Kdo je pravi Jezusov učenec? Apostoli so mislili, da tisti, ki je največji. Jezus pa jim je dal drugačen odgovor. Pravi učenec je tisti, ki je vedno na razpolago drugim s svojo razpoloživostjo, služenjem, ponižnostjo, sprejemanjem ubogih in zapostavljenih.

Godovi med tednom:

V torek goduje apostol in evangelist Matej (Matevž). V sredo mučenec Mavricij. V četrtek redovnik pater Pij iz Pietrelcine. V petek goduje blaženi Anton Martin Slomšek ter Salzburški škof Rupert.

Prihodnja nedelja je 26. med letom – Slomškova nedelja, ekumenski dan. Danes teden bodo v vseh slovenskih župnijah volitve v nove Župnijska pastoralne svete.To nedeljo boste prejeli glasovalne liste, doma potem izberite po svoji izbiri kandidata. Nato ispolnjen list v nedeljo vrnete ko pridete k maši.
Prosimo, da se za obisk cerkve držite navodil Slovenske škofovske konference in upoštevate pogoj PCT. Vedno imejte pri sebi potrdilo o cepljenju, prebolelosti ali testiranju in osebni dokument. Pred vstopom v cerkev dokumenta pokažite pooblaščeni osebi

V petek popoldan se začne reden verouk po urniku, kakor je bil naveden v tiskanih oznanilih, je na oglasni deski in tudi na župnijski internetni strani. Upoštevati je potrebno vsa navodila za zaščito pred Korono virusom. (Navodila so na oglasni deski in na župnijski internetni strani ).

Maše v prihodnjem tednu:

Sreda        22. 9.