Avtor: zurob Objavljeno: 11. 09. 2021

24. nedelja med letom - 12. 9. 2021

Tako je tudi z vero, če nima del; sam zase je mrtva. Svojo vero si predstavljajmo kot plamen v srcu, vendar ne bo gorel svetlo, če ga ne bomo ohranjali. Ohranjati pa ga moremop z molitvijo, zakramenti in Božjo besedo. In še brez enega vira "goriva" ne noremo, to pa so dobra dela.

V ponedeljek goduje škof in cerkveni učitelj Janet Zlatousti. V torek praznik povišanja sv. Križa. V sredo god Žalostne Matere Božje. V četrtek godujeta mučenca papež Kornelij in škof Ciprijan. V petek goduje škof in cerkveni  učitelj Robert Bellarmino. V soboto je god redovnika Jožefa Kupertinskega.
Prihodnja nedelja je 25. med letom, nedelja svetniških kandidatov.

Najlepša hvala vsem, ki ste očistili in okrasili cerkev za današnjo žegnanjsko nedeljo. Hvala ključarjema, mežnarju, krasilcem, pevcem, vsem ki skrbite za lepo liturgijo in vsem sodelavcem v župnijski cerkvi. Hvala za Vaš današnji dar – ofer za cerkvene potrebe.

Sveta maša ob začetku šolskega leta z blagoslovom šolskih in veroučnih torbic, športne opreme in vsega kar otrokom pripomore k celostni rasti, bo v nedeljo.
Otroci pri sveti maši letos ne bodo prejemali liturgičnih listkov.

Izbira novih članov župnijskega pastoralnega sveta za obdobje petih let bo potekala zadnjo nedeljo v septembru (26. september). Prihodnjo nedeljo boste pri sveti maši prejeli ožigosano glasovnico vsi, ki ste dopolnili 16 let in ste prejeli zakramente uvajanja. Izpolnjene glasovnice boste v cerkev prinesli prihodnjo nedeljo, 26. septembra.

Maše v prihodnjem tednu:

Sreda, 5. 9.

Marija Graišar, 30. dan – Bavdki 2

++ iz družin Peterlin in Indihar – Dolščaki.