Avtor: zurob Objavljeno: 12. 12. 2020

3. ADVENTNA - 13. 12. 2020

3. ADVENTNA NEDELJA - 13. DECEMBER 2020

SREDI MED VAMI STOJI, A VI GA NE POZNATE
Tudi mi, tako kot Izraelci v Jezusovem času, večkrat težko opredelimo Jezusa Kristusa.. Eni bi radi imeli za heroja, drugi za izrednega človeka, tretji za kaj drugega. Janez Krstnik pa v našem imenu poudarja, da je Jezus tisti, ki krščuje v Svetem Duhu. Samo on lahko prenovi naš svet in ga odreši.

Godovi med tednom:

V ponedeljek goduje sv. Janez od Križa, duhovnik in cerkveni učitelj; v torek bl. Antonija, Krizina in druge drinske mučenke; v sredo sv. Adelajda, kraljica; v četrtek sv. Janez de Matha, redovni ustanovitelj; v petek sv. Vunibald, opat; v soboto sv. Urban, papež. Danes teden 4. adventna nedelja.

Prihodnjo nedeljo boste lahko dobili BETLEHEMSKO LUČ MIRU pri župnijski cerkvi v Robu dopoldan od 8.30 do 9.30.