Avtor: zurob Objavljeno: 26. 09. 2020

Šestindvajseta med letom - 27. 9. 2020

V ponedeljek goduje mučenec sv. Venčeslav; v torek nadangeli sv. Mihael, Gabriel in Rafael; v sredo duhovnik in cerkveni učitelj sv. Hieronim; v četrtek redovnica in cerkvena učiteljica sv. Terezija Deteta Jezusa; v petek sv. angeli varuhi; v soboto redovnik sv. Frančišek Borgia. Danes teden 27. nedelja med letom, rožnovenska nedelja.

V četrtek, 1. oktobra, začenjamo rožnovenski mesec. Le vabljeni, da se v tem mesecu tudi po molitvi rožnega venca (pa če tudi samo z eno desetko) povežemo v družini in s toliki drugimi, ki bodo v tem mesecu molili za tolike potrebne stvari v našem narodu.

Petek je prvi v mesecu. Dopoldan bo običajno obhajanje bolnikov in ostarelih. Popoldan je reden verouk, kakor je bilo dogovorjeno. Le štirim višjim razredom (6., 7., 8. in 9.) naslednji teden opade verouk, zaradi bolezni g. Matije.

Vsi veroukarji, ki še niste oddali prijavnice, ki jih moramo letos izpolniti, prosim, da jih prinesete do prihodnje veroučne ure. Prijavnico dobite po internetu na prvi strani župnije Rob, pa si jo iztiskajte, ali lahko pa jo tudi po elektroski pošti pošljete na župnijo Rob.

MAŠNI NAMENI

Stari starši, Janez in Marija Klančar – Mohorje 2