Avtor: zurob Objavljeno: 29. 08. 2020

Začetek verouka 2020/21

Vpis otrok v 1. razred verouka za župnijo Rob bo v župnijski pisarni v Velikih Laščah ta petek od 17. do 18.30. Starši izpolnite PRIJAVNICO za verouk, ki jo dobite na tukajšnji klik, povezavo pa najdete tudi v Velikolaškem zvonu. Z rednim veroukom bomo v letošnjem korona času z upoštevanjem vseh predpisov začeli po navodilih škofovske konference sredi septembra. Na župnijski spletni strani Velike Lašče si preberite PRIPOROČILA SLOVENSKE ŠKOFOVSKE KONFERENCE ZA IZVAJANJE VEROUKA V NOVEM KATEHETSKEM LETU.

Na kratko: k verouku naj prihajajo samo zdravi otroci, če bo skupina večja jo bomo razdelili na dve skupini in bodo verouk obiskovali na 14 dni, učilnice se zračijo, pred in po verouku si otroci razkužujejo roke, otroci starejši od 12 let morajo v učilnici nositi masko, vstopajo in izstopajo naj otroci posamezno in držijo med seboj varnostno razdaljo, vrata učilnic naj bodo odprta da se otroci kljuk ne dotikajo z rokami.

Tudi v cerkvi še naprej držimo varnostno razdaljo, obvezne so maske, razkuževanje rok in tudi pored cerkvijo varnostna razdalja.

Bodimo odgovorni drug do drugega, da bomo čimprej zaživeli normalno življenje.

Prišel je septembrski velikolaški zvon