Avtor: zurob Objavljeno: 22. 02. 2020

Sedma nedelja med letom - 23. 2. 2020

Danes je obletnica smrti Magdalene Gornik. Na Gori bo romarski shod. Ob 15h bo molitvena ura pred Najsvetejšim zakramentom in ob 16h sv. maša, ki jo bo daroval postulator msgr. Franci Petrič.
V ponedeljek je praznik in god apostola Matija. V torek goduje opatinja Valburga.
V sredo je pepelnica, začetek letošnjega postnega časa. Ta dan je strogi post. Sv. maša v Robu bo ob 18. uri z obredom pepelenja.
V četrtek goduje redovniki Gabrijel Žalostne matere Božje ter Bazilij in Prokopij.
V petek je god opata Romana in papeža Hilarija (Radovan).
Prihodnja nedelja je PRVA POSTNA. Goduje sv. Albin (Zorko).
POSTNA POSTAVA:
Postni čas, nas vsako leto pripravlja na veliko noč. Naj bo postni čas res čas milosti, duhovne poglobitve in dobrih del, ki jih bomo darovali za potrebe Cerkve in vsega sveta.
Cerkev za postni čas določa tudi posebne obli­ke spokornosti. Strogi post je na pepelnično sredo (letos 26. februarja) in na veliki petek (letos 10. aprila). Ta dva dneva se le enkrat na dan do sitega
najemo in se zdržimo mesnih jedi. Strogi post veže od izpolnjenega 18. leta do začetka 60. leta.
Samo zdržek od mesnih jedi je na vse petke v letu. Zunaj postnega časa smemo zdržek od mesnih jedi zamenjati s kakim drugim dobrim delom pokore ali ljubezni do bližnjega. Zdržek od mesnih jedi veže vernike od izpolnjenega 14. leta.

Poned.
24. 2.