Avtor: zurob Objavljeno: 24. 03. 2018

Cvetna nedelja - 25. 3. 2018

VELIKI TEDEN

VELIKI ČETRTEK: obhajamo spomin postavitve zakramentov SVETE EVHARISTIJE in MAŠNIŠKEGA POSVEČENJA. Dopoldan je sv. maša samo v stolnicah, kjer škofje posvetijo sveta olja. V ljubljanski stolnici bo sv. maša ob 9. uri.
V Robu bo sv. maša zvečer ob 19h. Po končani sv. maši smo vabljeni še k molitveni uri z Jezusom na Oljski gori.

VELIKI PETEK, dan Gospodovega trpljenja. Preživimo ta dan v notranji zbranosti, ker podoživljamo Jezusovo trpljenje, obsodbo, smrt na križu in pokop. Ta dan držimo strogi post.
Obredi
velikega petka bodo zvečer ob 19h. Poročilu o Jezusovem trpljenju sledijo slovesne prošnje za različne potrebe in češčenje sv. križa (darovi ob češčenju sv. križa so za vzdrževanje svetih krajev).

VELIKA SOBOTA – dan češčenja Jezusa v božjem grobu.
Zjutraj ob 7. uri bo blagoslov ognja in vode.
Popoldan bo molitev pred Božjim grobom (13.30) in blagoslov velikonočnih jedil ob 14h.
Začetek VIGILIJE bo ob
20h (ob 8h zvečer). Prinesite s seboj svečke, ki jih bomo prižgali ob velikonočni sveči, zapeli hvalnico vstalemu Zveličarju in obnovili krstne obljube.

VELIKA NOČ – NEDELJA GOSPODOVEGA VSTAJENJA.
Vstajenjska procesija in slovesna sveta maša bo na veliko noč ob 9h dopoldan.
Pri sv. maši bo darovanje (ofer) za cerkev.

Poned.
26. 3.